İzmir Limanına görücü geldi

İzmir Limanına görücü geldi
Rotterdam Belediye Başkanı Ivo Opstelten, İzmir limanında incelemeler yaptıAbone ol

Rotterdam Belediye Başkanı Ivo Opstelten, Rotterdam Ticaret Odası Başkanı Frans Lavooij ve 25 kişilik ticaret heyeti, Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi'ni ziyaret etti.

DTO'dan yapılan yazılı açıklamada, Deniz Ticaret Odası מתיחת בטן גאורגיה İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Leziz Özden Çokdeğer, Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Altuğ, Şube Müdürü Erol Çağlar ile Danışman Halil Hatipoğlu'nun kabul ettiği heyet, İzmir Alsancak Limanı'nın özelleştirilmesi konusunda bilgi istediler.

Heyete, DTO İzmir Şubesi yetkilileri tarafından özelleştirmeyle ilgili süreç, limanın genişletilmesi ve körfez derin su yolu tarama projesi konusunda bilgi verildi. Rotterdam heyeti, İzmir'den yapılan ihracatta Rotterdam Limanı'nın önceki yıllara oranla daha az kullanıldığını belirterek, kullanımın artması için İzmirlilerin beklentilerini içeren anket yapılmasını istediler.

Rotterdam Belediye Başkanı Ivo Opstelten, anket ile ilgili soruların en kısa sürede hazırlanarak, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi'ne ulaştırılacağını bildirdi. Görüşmelerin ardından İzmir Alsancak Limanı'nı ziyaret eden Rotterdam Heyeti'ne, liman işletmesi yetkilileri tarafından teknik ve istatistiki bilgi verildi.Kategori : GÜNCEL