Diyarbakırda bombalı saldırı

Diyarbakırda bombalı saldırı
Diyarbakır'ın bir lise çevresinde patlama meydana geldi. Ortalık kan gölüne döndü.Abone olDiyarbakır'da meydana gelen patlamada, ölenlerin sayısı 11'e yükseldi.

Koşuyolu Caddesi'nde dün gece meydana gelen patlamada yaralanan 3 kişi hayatını kaybetti. Böylece pattlamada ölenlerin sayısı 7'si çocuk olmak üzere 11'e yükseldi. Patlamaya uzaktan kumandalı bir düzeneğin yolaçmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

מתיחת בטן גאורגיה >Alınan bilgiye göre, saat 21.15 sıralarında, Koşuyolu semtinde bulunan Yunus Emre İlköğretim Okulu'nun bulunduğu bölgede meydana gelen bomba patlaması sonucu 7'si çocuk 11 kişi hayatını kaybetti, 16 kişi de yaralandı.Yaralılar, ambulanslarla Diyarbakır Devlet Hastanesi acil servisine kaldırıldı. Patlamanın ardından bölgede geniş bir güvenlik kordonu oluşturulurken, hastane çevresinde de tedbirler üst seviyeye çıkarıldı. Yaralılardan durumu ağır 5'inin Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildiği ifade edilirken, çok sayıda yaralı yakınının da hastanelere akın ettiği öğrenildi.

Olayla ilgili bölgede geniş çaplı inceleme başlatılırken, şehir giriş ve çıkışlarında kontroller artırıldı. Patlamada hayatını kaybedenlerin
ise kimlik tespit çalışmalarına başlandığı belirtildi.

İşte Diyarbakır'da yaşayan bi okurumuzun 500 metre uzağında meydana gelen patlamayla ilgili aktardıkları:

Necat Nihat:
Diyarbakırdayım ve patlama 500 m kadar uzağımızda olmasına rağmen sesi, kulakları sağır edecek düzeydeydi. Güneydoğuda birkaç yıldır var olan nisbi huzur ortamından huzursuz olanlar huzursuzluk çıkarmak istiyorlar. Arkasından kim çıkarsas çıksın kahrolsun. Adı geçen okulun yanında çocuk parkı ve Çocuk Yuvası var.Kategori : GÜNCEL