Maç bitti eziyeti bitmedi

Maç bitti eziyeti bitmedi
Maç için evinden saat 18.00'de çıkan taraftar 2. yarı stada girebildi. Peki ya geri dönüşü?Abone ol

Dün akşam İstanbul Olimpiyat Stadı'nda oynanan Galatasaray-Bordeaux maçında yine trafik rezaleti yaşandı. 73 bin biletin satıldığı maçta yaşanan trafik sıkışıklığı nedeniyle bazı seyirciler ancak karşılaşmanın ikinci yarısında stada girebildi.

Hakemin başlama düdüğünü çaldığı 21.45'te Olimpiyat Stadı'nda 50 bin seyirci bulunuyordu. Dakikalar ilerledikçe tribünler dolmaya devam e טיפולי שיניים בגאורגיה tti ve ilk yarı biterken seyirci sayısı 70 bini geçti. Maçtan önce Galatasaray kulübü ve İstanbul Büyükşehir Belediye'si herhangi bir trafik sıkışıklığı yaşanmayacağını açıklamıştı ancak beklenen olmadı. Binlerce araç Olimpiyat Stadı'na ulaşmak için saatlerce trafikte bekledi.

Stada girmek için trafik işkencesi yaşayan taraftarları maç çıkışında da aynı sorun bekliyordu. Binlerce İstanbullu trafik yüzünden evlerine ancak gece yarısı dönebildi.

VALİ NE DEDİ?

İstanbul Valisi Muammer Güler, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray-Bordeoux maçının yapıldığı Atatürk Olimpiyat Stadı'na gidiş ve dönüşlerde yaşanan trafik sıkıntısının, sistemdeki sorunlardan kaynaklandığını söyledi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş ile statta maç sonrasında yaklaşık 1.5 saat süren bir toplantı yapan Muammer Güler, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, ''Yönlendirmede eksiklikler oldu. Alternatif yol da kullanılmadı. Stat 8 dakikada boşalmasına rağmen taraftarlar bu bölgeden bir türlü ayrılamadı. Toplu taşıma araçlarını kullanmaya ağırlık vermekte yarar var. Bundan sonraki maçlarda aynı sorunların yaşanmayacağını söyleyebilirim'' dedi.

Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki sorunların çözümünün temelinde, buraya metronun gelmesinin yattığını kaydeden Güler, 15 bin aracın bir anda yüklendiği bir trafiğin, dünyanın heryerinde tıkanacağını kaydetti. bundan sonraki maçlara nasıl bir ilgi göstereceği merak konusu.Kategori : SPOR