Suriye Amerikayı provakasyonla suçluyor

  • Ana Sayfa
  • Suriye Amerikayı provakasyonla suçluyor
Suriye Amerikayı provakasyonla suçluyor
Suriye, Şam'daki ABD elçiliğine yönelik saldırı için Amerika'dan şüpheleniyorAbone ol

Washington'daki Suriye Elçiliği, Suriye'deki ABD Elçiliği'ne yönelik gerçekleştirilen saldırının ardından yaptığı açıklamada, saldırıyı kınadığını belirterek, ABD'yi terörizmi körüklemekle suçladı. Suriye'nin başkenti Şam'da bulunan ABD Elçiliği'ne yönelik gerçekleştirilen saldırının ardından Washington'daki מתיחת ירכיים בגאורגיה Suriye Elçiliği, saldırıyı şiddetle kınadıklarını ifade etti.

Açıklamada ABD, terörizm, ayrımcılık ve ABD karşıtlığını körüklemekle itham altında bırakılırken, Ortadoğu'ya ilişkin yürütülen politikaların değiştirilerek, yeniden ele alınması gerektiği kaydedildi.

"Üzülerek belirtiyoruz ki ABD, Ortadoğu'daki politikasıyla terörizmi, ayrımcılığı ve ABD karşıtlığını kışkırtıyor. Yakın tarihe baktığımızda Lübnan, Filistin ve Irak'ta, global terörizmle mücadele etme konusunda neler oldu? Olaylar daha da şiddetlendi. Bu nedenle ABD Ortadoğu'ya ilişkin politikalarını yeniden gözden geçirmeleri ve terörizmi ortaya çıkaran sebeplerin, Ortadoğu'daki barışın önündeki nedenlerin kökenine bakmalıdır" şeklinde devam eden açıklamada, Şam'da meydana gelen olay hakkında "Ayrımcı bir grup tarafından gerçekleştirilen iğrenç bir terörist saldırıdır" denildi.

Öte yandan yapılan yazılı açıklamada, Suriye'nin, saldırı karşısında Cenevre Sözleşmesi hükümlerine riayet ederek, en iyi şekilde ABD Elçiliği'nin korunmasını sağladığı, bu kapsamda güvenlik güçlerinin ellerinden geleni yaptığı ve bir görevlinin hayatını kaybettiği, bazı güvenlik güçlerinin de yaralandığı belirtildi.Kategori : DÜNYA