Paşaya göre Türkçe ezan ödün

  • Ana Sayfa
  • Paşaya göre Türkçe ezan ödün
Paşaya göre Türkçe ezan ödün
Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Yener Karahanoğlu'ndan tartışılacak sözler...Abone ol

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Yener Karahanoğlu, Türkçe ezandan vazgeçmenin karşı devrimcilere karşı verilmiş bir ödün olduğunu savundu.

Deniz Harp Okulu’nun eğitim yılı açılışında Oramiral Karahanoğlu ilginç açıklamalarda bulundu. Karahanoğlu, Müslüman Türk halkının Kur’an’ı kendi diliyle okuyup anlama olanağına anca מתיחת ירכיים בגאורגיה k Atatürk ve laik Cumhuriyet rejimi sayesinde kavuştuğunu söyleyerek, “Türkçe ezan, gene aynı ortamda gerçekleşti. Ama çok partili siyasal sisteme geçildikten sonra karşı devrimcilere verilen bir ödün olarak ortadan kalktı.” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Avrupa Birliği’nin kendisinden istenilen tavizleri vermeyeceğini söyleyen Karahanoğlu, Türkiye’nin üzerinde emelleri olan iç ve dış mihraklar bulunduğunu ve bunların TSK’yı yıpratmaya çalıştığını söyledi. Karahanoğlu, “Sonlarını kendileri hazırlayan bu zavallılara acıyorum. Bu mihraklar ya Türkiye’yi terk edecek ya da Anadolu denizinde boğulacak.” dedi.

Laiklik konusunda da uyarılarda bulunan Deniz Kuvvetleri Komutanı, Türkiye’de laiklik karşıtı akımların arttığını savundu. Irkçılığı reddeden Atatürk milliyetçiliğinin bütünleştirici, birleştirici ve milli birliği sağlayıcı olduğunu söyleyen Oramiral Karahanoğlu, “Bu ilkenin karşıtı ise ümmetçilik, şeriat taraftarlığı, emperyalizm ve evrensel kapitalizmdir.” iddiasını dile getirdi. Oramiral Yener Karahanoğlu, intibak eğitimlerini tamamlayan 208 öğrencinin and içmesi ve meç kuşanmasının ardından geçen eğitim ve öğretim döneminde sınıflarında dereceye giren öğrencilere “Üstün Başarı Şerit Rozeti” verdi ve beratlarını taktı.Kategori : POLİTİKA